KONFIGUROVAT
Příběh přelomového hasicího přístroje  

Jak se zrodila Amplla

Jsem architekt. Opravil jsem torzo původního Lichtenštejnského zámku u Lanškrouna, který v 18. století třikrát vyhořel. V roce 2017 zde opět hořelo a poznal jsem, že hašení není snadné. Je náročné a nebezpečné.

Nejprve stojíte před volbou zda utéct a nechat vše napospas ohni, nebo se pokusíte zachránit vše, co léta budujete. Zvolil jsem záchranu, ale jako mnozí jiní jsem nikdy nevěnoval pozornost hasicím přístrojům, byly dobře ukryté. Našel jsem jej. Fungoval. Ale i tak jsem se nadýchal kouře a žár ohně byl těžkým protivníkem. V budovách, které jsem navrhoval od té doby ještě více dbám na hasicí techniku. Hledal jsem přístroje, které nebudou kazit navržený styl, které nebudu muset skrývat. V celém světě jsem nic vhodného nenašel. Spojil jsem se s odborníky a zjistil jsem, že má zkušenost není ojedinělá. Nad hašením se ani z ergonomického hlediska nikdo nezamýšlel. Lidé se k tomu velmi často udusí a to nejen u hašení, ale i při pokusu uniknout z hořící budovy. Ve spolupráci s oslovenými odborníky jsem vytvořil návrh, který odpověděl na mou zkušenost i jejich poznatky.

Po 150 letech existence hasicích přístrojů konstruovaných v průmyslových lahvích jsme společně našli řešení, které vyhovuje všem dosud opomíjeným nárokům a zároveň je krásný. Umí se přizpůsobit každému interiéru a zůstává stále na očích, stále na dosah. Vyvinul, patentoval a certifikoval jsem nejlepší hasicí přístroje na světě, které mohou mít až 22 zlepšení a lépe ochrání své majitele.

Vybudoval jsem manufakturu, kde ručně vytváříme nejkrásnější hasicí přístroje na světě. Dal jsem vzniknout značce AMPLLA odvozené od amplification. Rozšiřujeme a zesilujeme schopnosti hasicích přístrojů a poprvé jsou skutečně značkové, unikátní, odlišné a krásné.

Budu rád, když se stanou ne doplňkem, ale ozdobou, středobodem vašich interiérů. A ještě raději budu, když jimi zůstanou a nebudete je nuceni použít. Když ale taková výzva přijde, věřím, že vám HUSSECHUCK nebo ještě lépe SHIELD zachrání vše, co je vám drahé.

PŘEMYSL KOKEŠ
Předseda představenstva